Петак, 10. мај, био је Дан Д за ученике из готово целе Србије, учеснике републичких такмичења – из хемије и текстила, зато што се тада решавају тестови знања… Након свечаног отварања, уприличеног дан раније, млади хемичари прионули су на практични рад у лабораторијама, да би сутрадан уследио и теоријски део, док је текстилце у четвртак сачекала постављена изложба ученичких радова. Они су у петак такође решавали тестове знања из текстилних и кожарских материјала, израђивали одевне предмете од текстилних материјала, бавили се моделовањем и израдом кројних делова одеће, обуће и галантерије.

Коначни резултати такмичења биће познати у петак, 10. маја, у вечерњим часовима, док је проглашење победника и додела награда заказана за суботу, 11. мај.